Внаслідок вологості повітря (туман, мряка) та температури повітря від 0 до -3С утворюється ожеледиця на автошляхах. Щоб забезпечити безперебійй рух дорогами державного значення Буковини, дорожники з самого ранку почали обробляти основні транспортні артерії області протиожеледними матеріалами. Станом на 6:00 задіяно 16 одиниць техніки та 24 робітники.
Впродовж зимового періоду закриваємо проїзд найвисокогірнішим перевалом в Україні.
Оперативно про стан проїзду:
За інформацією Чернівецького Гідрометцентру 6 – 8 січня по всій області очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, на дорогах ожеледиця. Крім того, синоптики попереджають про посилення північно-західного вітру. Його пориви сягатимуть 15-20 м/с. Оголошено I рівень небезпечності, жовтий.
Служба автомобільних доріг доручила підрядній організації підготувати спецтехніку, а працівникам ДП «Чернівецький облавтодор» бути напоготові. Обробляти автошляхи державного значення та очищувати проїзну частину від снігу будуть згідно із воєнним алгоритмом. У першу чергу, підсипатимуть протиожеледними матеріалами дороги М-19, Н-03 та Н-10.
Просимо усіх учасників дорожнього руху бути максимально уважними. А водіїв закликаємо дотримуватись ПДР та не залишати свої транспортні засоби під деревами, лініями електропередач та рекламними щитами.
У разі виникнення надзвичайної ситуації на дорозі просимо звертатися на цілодобову гарячу лінію Укравтодору – +38 067 400 60 80.
У 2022-му Служба зосередилась на покращені прикордонних доріг, аби забезпечити транспортний зв'язок із союзними державами. Коли рф почала блокувати українські порти, Міністерство інфраструктури активно шукало нові логістичні маршрути для торгівлі та ввезення в Україну гуманітарної допомоги з ЄС.
Оперативно про стан проїзду:
ПОГОДНІ УМОВИ: з ночі на Буковині були опади у вигляді снігу. Щоб на автошляхах не утворилась ожеледиця – дорожники працювали: підсипали проїзну частину протиожеледними матеріалами.
Цієї ночі температура повітря коливалась від -1° до -5°. Щоб запобігти утворенню ожеледиці, буковинські дорожники обробляли автошляхи загального користування державного значення протиожеледними матеріалами.
З вечора 12 грудня, до ранку, 13 грудня почав налипати мокрий сніг. Відповідно, на автошляхи держзначення Буковини виїхала спецтехніка.
До роботи залучено 36 одиниць спецтехніки та 76 робітники.
Туманні ранки та дні, дощові та сніжні вечори і морозні ночі обіцяють синоптики упродовж цього тижня. До кінця цієї доби та упродовж наступної, 7 грудня, на території Чернівецької області збережеться густий туман. Видимість на дорогах сягатиме 200-500 метрів. Оголошено 1 рівень небезпечності, жовтий.
З вечора в Чернівецькій області спостерігалися опади у вигляді мокрого снігу з дощем. Ускладнило ситуацію те, що вдарив мороз. За таких погодних умов на дорогах утворюється ожеледиця. Аби не допустити утворенню льодяної кірки та аварійних ситуацій на дорогах, шляховики підсипали протиожеледними матеріалами основні транспортні артерії області. Цієї ночі на дорогах області працювали 23 одиниці та 39 робітників.
Вранці по області спостерігався невеликий дощ з мокрим снігом. У першій половині дня - туман. Щоб на автошляхах не утворилась ожеледиця – дорожники обробляли основні маршрути Буковини протиожеледними матеріалами.
ПОГОДНІ УМОВИ: минулої доби на Буковині були опади у вигляді мокрого снігу. Також спостерігались температурні «гойдалки» - «плюс» змінювався на «мінус» і навпаки. Щоб на автошляхах не утворилась ожеледиця – дорожники працювали: підсипали проїзну частину протиожеледними матеріалами та чистили її від снігової "каші".