Служба автомобільних доріг
у Чернівецькій області

» Про Службу » Про нас

Про нас

  Землею сизих буків, буковинським краєм, зеленою Буковиною називають  чарівний куточок України Чернівецьку область, яка розташована на південному заході України.

Третина області має гірський рельєф, вкритий хвойними та листяними лісами, швидкоплинними гірськими річками, решта характеризується широкими долинами і глибокими балками і дністровськими каньйонами.  Статус гірського має Путильський район площею 884 кв.м з населенням 25,4 тисяч жителів, а також окремі населені пункти Вижницького та Сторожинецького районів.

         Область межує з двома державами – Молдовою і Румунією, яка з 1 січня 2007 року ввійшла до Європейського Союзу.

На території Чернівецької області функціонують 14 контрольно-пропускних пунктів через державний кордон України, із них 8 на кордоні з Молдовою та 6 на кордоні з Румунією. Через міжнародний контрольно-пропускний пункт з Румунією «Порубне» крім пасажирських перевезень здійснюються транзитно-вантажні перевезення, які за останні роки мають чітку тенденцію зростання.

         В межах області проходить відгалуження Тернопіль-Чернівці-Порубне та Чернівці-Мамалига від міжнародного транспортного коридору Балтійське море-Чорне море (Ягодин-Ковель-Луцьк-Тернопіль-Хмельницький-Вінниця-Умань-порти Чорного моря), а також міжнародна автомагістраль категорії Е, яка на ділянці  Тернопіль-Чернівці-Порубне співпадає з міжнародним транспортним коридором.

Чернівецька область є аграрно-промисловою, де сільське господарство виступає провідною ланкою економіки. Виділяється розвитком харчової та легкої промисловості, а також галузей, які базуються на місцевих мінеральних і сировинних, у тому числі лісових ресурсах.

         Дорожня галузь є одним із важливих напрямків народногосподарського комплексу області, від стану якої значною мірою залежить розвиток економіки, промисловості та життєвий рівень населення краю.

У тяжкий післявоєнний 1944 рік на Буковині було створено відділ шосейних доріг, який з часом був реформований у Чернівецький Облдорбуд і охопив всі роботи по ремонту та утриманню автомобільних доріг, штучних споруд. Багато було зроблено дорожниками Буковини за минулі роки. Будувалися нові дороги, зводились нові мости через норовисті і непередбачувані гірські річки Прут, Черемош, Сірет та інші. Існуючі гравійні і грунтові дороги, яких на той час було більшість, реконструювали і перебудовували на асфальтобетонні і чорнощебеневі.   На початку 80-х років минулого століття активно проводилась перебудова дерев`яних мостів на залізобетонні. Загалом таких мостів було перебудовано понад 150 шт.

На сьогоднішній день стабільну діяльність і розвиток мережі  доріг загального користування у Чернівецькій області забезпечує Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області, яка була створена у квітні 2002 року, та основна підрядна організація ДП «Чернівецький облавтодор» з його філіями.

На балансі Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області знаходиться 2885,5 км доріг загального користування, із них державного значення – 843 км і 2042,5 км місцевого. Протяжність доріг, що проходять в гірській місцевості і знаходяться на балансі Служби автодоріг складає 298,7 км, із них державного значення 24,9 км, місцевого – 273,8 км.

На дорогах загального користування  налічується 616 мостів та шляхопроводів  загальною довжиною 12007,04 пм, у тому числі на дорогах державного значення 203 мости довжиною 5666,88 пм, на місцевих 413 довжиною 6340,16 пм.     

Переважна більшість мостів залізобетонні і кам`яні 583 од. (94%), решта – металеві 11 од.  (2%) та дерев`яні 22 од. ( 4%).

Великої шкоди штучним спорудам завдають паводки. Доводиться витрачати багато коштів на проведення відновлювальних робіт.

В 2001 році збудована і введена в експлуатацію автомобільна дорога місцевого значення Гвіздівці-Сокиряни протяжністю 6 км, яка вирішили проблему транспортного сполучення жителів с. Гвіздівці Сокирянського району з районним центром в обхід Республіки Молдова.

В 2003-2004 році збудована і здана в експлуатацію перша черга Об`їзної дороги навколо м. Чернівці довжиною 4 км з трьома шляхопроводами і мостом через річку Прут. Питання про будівництво цієї дороги порушувалося ще на початку 80-х років минулого століття. Завдання Укравтодору про введення в експлуатацію у 2004 році Служба автодоріг успішно виконала, дорога була побудована в рекордно стислі строки.

В 2004 році була введена в експлуатацію після реконструкції ділянка автомобільної дороги державного значення I категорії Н-10 Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига(на Кишинів)  на в`їзді в м. Чернівці протяжністю 3 км.

         В рамках реалізації державної програми «Сільські дороги», яка мала за мету покращення транспортного сполучення із сільськими населеними пунктами, у Путильському районі збудовано і здано в експлуатацію ряд об`єктів.

Так в 2005 році введена в експлуатацію автомобільна дорога Конятин-Самакова протяжністю 5,7 км.

В 2006-2007 роках збудовані автомобільні дороги Путила-Паркулина, протяжністю 4,4км та Підзахаричі-Межиброди – 2,55км.

В 2008 році здано в експлуатацію автомобільну дорогу Дихтинець-Гробище довжина якої 4,0км.

Руйнівна стихія 2008 року завдала збитків дорожньому господарству  орієнтовно на 700 млн. грн. Було повністю зруйновано 50 км автомобільних доріг і 6 мостових споруд на них, пошкоджено 391,4 км автодоріг та 33 мостових переходи. З завданням щодо забезпечення під'їздів до всіх населених пунктів,  які не мали автомобільного сполучення, працівники дорожніх організацій Чернівецької області справилися успішно.На відновлювальних роботах за 5 місяців було освоєно 353,4 млн. грн. підрядними організаціями з усієї України. Рух транспортних засобів було відновлено в найкоротші терміни.

В 2009 році роботи по відновленню пошкоджених повінню доріг та мостів продовжувалися. Завершено роботи і введено в експлуатацію 2 мости, 1,7 км нової дороги. Загалом було освоєно близько 60 млн.грн.

За результатами повені 2010 року у цьому ж році повністю відновлено і збудовано новий міст через р. Молниця, км 20+399 автодороги Чернівці-Герца-КПП «Дяківці».

У 2011 році було завершено і введено в експлуатацію другу чергу Об`їзної дороги навколо м. Чернівців, довжина якої 7,3 км, хоча рух автомобільного транспорту на цій ділянці був відкритий ще у вересні 2010 року.

Проведено  ремонт ділянки автомобільної дороги Т-26-04 Чернівці-Герца-КПП «Дяківці» протяжністю 22 км. Для виконання цих робіт розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.08.2011р. № 763-р виділено 29,5 млн.грн. кредитних коштів.

Продовжувались роботи по укріпленню земполотна та будівництва мостів в с. Розтоки на ділянці дороги Р-62 (Криворівня)-Вижниця-Сторожинець-Чернівці, км 22+400-23+600.

         Завершено будівництво і здані в експлуатацію автомобільні дороги  О26017 Опришени-Станівці протяжністю 3,5 км (Глибоцький район) та С260811 Сергії-Фошки протяжністю 2,9 км (Путильський район).

Відновлена зруйнована повінню 2008 року ділянка дороги Т-26-01 Чернівці-Вашківці-Путила-КПП «Руська», км 101+500-101+600.

Продовжувались роботи по відновленню моста на км 2+000 автодороги С261006 Їжівці-Урсоя.

Обслуговуванням та експлуатаційним утриманням доріг загального користування займається ДП «Чернівецький облавтодор». Завдяки високому професійному рівню працівників Облавтодору, їх досвіду, не дивлячись на стан і вік техніки, яка знаходиться на балансі філій, в умовах недостатнього фінансування проблем з проїздом в області не має.

Чернівецька область найменша в Україні по площі та протяжності доріг, але завдяки географічному розташуванню краю дороги Буковини відіграють значну роль для створення іміджу держави.  Дорожники Буковини докладають максимум зусиль для утримання доріг в належному стані, забезпечення безпечних та комфортних умов руху.