Служба автомобільних доріг
у Чернівецькій області

» Прес-центр » новини » Відео про Буковину

Відео про Буковину

Землею сизих буків, буковинським краєм, зеленою Буковиною називають  чарівний куточок України - Чернівецьку область, яка розташована на південному заході України.

Третина області має гірський рельєф, вкритий хвойними та листяними лісами, швидкоплинними гірськими річками, решта характеризується широкими долинами і глибокими балками і дністровськими каньйонами.

На території Чернівецької області функціонують 14 контрольно-пропускних пунктів через державний кордон України, із них вісім  на кордоні з Молдовою та шість  на кордоні з Румунією. Через міжнародний контрольно-пропускний пункт з Румунією «Порубне» крім пасажирських перевезень здійснюються транзитно-вантажні перевезення, які за останні роки мають чітку тенденцію зростання.

 В межах області проходить відгалуження Тернопіль-Чернівці-Порубне та Чернівці-Мамалига від міжнародного транспортного коридору Балтійське море-Чорне море (Ягодин-Ковель-Луцьк-Тернопіль-Хмельницький-Вінниця-Умань-порти Чорного моря), а також міжнародна автомагістраль категорії Е, яка на ділянці  Тернопіль-Чернівці-Порубне співпадає з міжнародним транспортним коридором.

Дорожня галузь є одним із важливих напрямків народногосподарського комплексу області, від стану якої значною мірою залежить розвиток економіки, промисловості та життєвий рівень населення краю.

На сьогоднішній день стабільну діяльність і розвиток мережі  доріг загального користування у Чернівецькій області забезпечує Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області, яка була створена у квітні 2002 року, та основна підрядна організація ДП «Чернівецький облавтодор» з його філіями.

На балансі Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області знаходиться 843,0 км доріг  державного значення ,  з 1 січня 2018 року на баланс Чернівецької облдержадміністрації передано більше двох тис.км доріг місцевого значення. Протяжність доріг, що проходять в гірській місцевості і знаходяться на балансі Служби автодоріг складає 298,7 км, із них державного значення 24,9 км.

На дорогах загального користування  налічується 615 мостів та шляхопроводів  загальною довжиною 12004,65 пм, у тому числі на дорогах державного значення 202 мости довжиною 5664,49 пм, налічується 158389 п.м труб.     

Великої шкоди штучним спорудам завдають паводки та проливні дощі.  Доводиться витрачати багато коштів на проведення відновлювальних робіт.

Руйнівна стихія 2008 року завдала збитків дорожньому господарству  орієнтовно на 700 млн. грн. Було повністю зруйновано 50 км автомобільних доріг і 6 мостових споруд на них, пошкоджено 391,4 км автодоріг та 33 мостових переходи. З завданням щодо забезпечення під'їздів до всіх населених пунктів,  які не мали автомобільного сполучення, працівники дорожніх організацій Чернівецької області справилися успішно.На відновлювальних роботах за 5 місяців було освоєно 353,4 млн. грн. підрядними організаціями з усієї України. Рух транспортних засобів було відновлено в найкоротші терміни.

Чернівецька область найменша в Україні по площі та протяжності доріг, але завдяки географічному розташуванню краю дороги Буковини відіграють значну роль для створення іміджу держави.  Дорожники Буковини докладають максимум зусиль для утримання доріг в належному стані, забезпечення безпечних та комфортних умов руху.

Нове відео про знайому та незнайому Буковину, яке презентував Ukrainer -  проект про подорожі Україною, незвичні види діяльності та унікальні історичні поселення пропонуємо переглянути за посиланням.

 

 

 

Прес-служба САД у Чернівецькій області