УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області

» Прес-центр » новини » Протизсувні роботи: на ділянці траси М-19 влаштовують дренажну систему

Протизсувні роботи: на ділянці траси М-19 влаштовують дренажну систему

     

       У рамках національної програми «Велике будівництво» капітально відновлюємо ділянку дороги М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече. У ремонті відрізок, що на 518 кілометрі міжнародної траси. А знаходиться він на околиці села Грушівки Волоківської ОТГ. Знайти на мапі - https://goo.gl/maps/AX4JYBfh3jLmtaSi7

     Ця ділянка знаходиться у складних ґрунтах. Фахівці розробили інженерне рішення для надійного укріплення насипу. Щоб стабілізувати зсувні процесі - підрядник укріпив схили автошляху буронабивними ін’єкційними палями. На майже кілометровому відрізку влаштовано 147 паль, які забезпечать стійкість укосів дороги.

     Лівий схил дороги укріпимо ще й спеціальними збірними конструкціями. Влаштуємо 5 рядів габіонних ящиків, які за своєю міцністю не поступаються бетонним. 3 ряди, а це понад тисяча квадратних метрів армоґрунтових габіонних підпірних стінок, вже змонтовано.

    Підрядник також приступив до облаштування дренажної системи, яка слугуватиме для осушення цього відрізку дороги.

     Магістральна дренажна система складатиметься з гофрованої труби та спеціальних оглядових колодязів, в які потраплятиме ґрунтові та поверхневі води.

Замовник робіт - Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області

Фінансування - Державний бюджет України

Пресслужба САД у Чернівецькій області