Служба автомобільних доріг
у Чернівецькій області

» Прес-центр » новини » Практикум у Чернівцях. Ремонт доріг – справа спільна.

Практикум у Чернівцях. Ремонт доріг – справа спільна.

 

Дійсно, ремонт доріг є спільною справою і органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. Про це говорили сьогодні під час практикуму, який проходив у Чернівцях, у приміщенні Чернівецького регіонального відділення  Асоціації міст України.

Тема практикуму: «Реформування служб дорожнього господарства, утримання та ремонт доріг». Захід проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Цьогоріч відбулось децентралізація дорожньої галузі і у Чернівецькій області, місцеві автошляхи  передані  на баланс облдержадміністрації.

Начальник управління житлово-комунального господарства Чернівецької облдержадміністрації  Олександр Левченко розповів присутнім про стан реформування служб дорожнього господарства та ремонту автомобільних доріг області. За його словами, з початку року,  облдержадміністрації передано на утримання  понад  2 тис. км доріг обласного та районного значення. «Цьогоріч з Дорожнього фонду на їх ремонт виділено 182 млн. грн., але цих коштів не вистачає», - зауважив посадовець. 

Заступник начальника Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Юрій Бучка окреслив стан ремонту доріг державного та місцевого значення в області.  Він, зокрема, зауважив, що одним з пріоритетів цього року є забезпечення безпеки дорожнього руху. Для цього в області будуть збудовані додаткові дорожні кільця, встановлені дорожні знаки та світлофори.

Представники облавтодору відзначили відсутність інфраструктурної бази для проведення ремонту доріг. «Навіть, коли у нас є кошти, то Укрзалізниця не виділяє достатню кількість вагонів для перевезення матеріалів, необхідних  для ремонту доріг». Також вони наголошували на те, що стан техніки в райавтодорах вкрай  незадовільний. 

Присутні представники органів місцевого самоврядування цікавились, коли кошти Дорожнього фонду будуть передані місцевому самоврядуванню для ремонту комунальних доріг, так як, на їх переконання, стан цих доріг викликає чи не найбільше нарікань з боку водіїв.  Також представники ОТГ запропонували використовувати для ремонту доріг місцеві ресурси (запаси гравійно-пісчаної суміші), а не возити їх з інших регіонів. Це, на їх думку, дозволить суттєво здешевити вартість ремонту доріг з гравійним типом покриття.

Підсумовуючи дискусію, Олександр Левченко відзначив: «Такі практикуми є важливим інструментом для координації зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у вирішенні такої наболілої теми,  як ремонт доріг».

Прес-служба САД у Чернівецькій області