Служба автомобільних доріг
у Чернівецькій області

» Прес-центр » новини » Науково-практичний семінар
«Кошторисне ціноутворення у дорожньому господарстві»

Науково-практичний семінар
«Кошторисне ціноутворення у дорожньому господарстві»

 

 

Три дні  на Буковині проходив науково-практичний семінар «Кошторисне ціноутворення  у дорожньому господарстві», який проводило Державне агентство автомобільних доріг України.

На відкритті семінару, 21 березня 2018 року, побував завідувач Сектору інноваційного розвитку Укравтодору Анатолій Цинка, в.о. директора Державного підприємства «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П.Шульгіна» Артем Безуглий та інші фахівці інституту, начальник Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Ігор Гах та заступник начальника з експлуатаційного утримання Служби Юрій Бучка.

Представники Служб автодоріг усієї України, облавтодорів, представники  облдержадміністрацій, проектних інститутів, генеральних підрядних та субпідрядних організацій Служб прийняли участь у надзвичайно  вагомому семінарі, програма якого досить насичена, актуальна та повчальна.

Дуже багато питань було розглянуто в перший день семінару. Це і концептуальні засади розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки, це і огляд змін в національних та галузевих стандартах з визначення вартості дорожніх робіт, це і проблемні питання та шляхи удосконалення системи ціноутворення в будівництві, питання, що стосуються нової класифікації робіт з ремонтів та утримання автодоріг загального користування і  багато інших питань.

Досвідчені кандидати економічних наук, завідувачі відділів ДП «ДерждорНДІ» проводили семінар у формі презентація, запитання, відповіді. З 10години ранку до 18 години вечора проходив семінар першого дня, але ніхто із учасників  не залишив зали, так як кожен хотів отримати відповіді на свої запитання.

Фахівці ДП «ДерждорНДІ» презентували сучасні інформаційні засоби для кошторисників, обговорювали проблемні питання кошторисного ціноутворення. Всі учасники підтримали запропоновані ними пропозиції щодо змін в ціноутворенні, а саме:

- необхідність застосування твердої договірної ціни на об'єкти дорожнього будівництва зі скасуванням обгрунтовуючих розрахунків складових собівартості дорожніх робіт і можливим врахуванням коштів на покриття ризику в нелімітованому розмірі;

- встановлення кошторисної заробітної плати Замовником, а не Мінрегіоном за чіткою і простою формулою.
Кожен учасник отримав сертифікат про підвищення кваліфікації. А це близько 100 представників служб автомобільних доріг в областях, облдержадміністрацій, облавтодорів, приватних, проектних та експертних підприємств з усієї України. 
 

Актуальним стало і те, що в перший день семінару, 21 березня 2018 року на засіданні Кабінету Міністрів України керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак презентував Державну цільову програму розвитку автомобільних доріг державного значення на 2018-2022 роки, яка була затверджена Урядом. Це перший в історії довгостроковий план, який дозволить уже найближчими роками провести масштабне відновлення українських доріг і розвинути транспортну мережу України, інтегрувати її до європейської транспортної системи. Активна робота з реконструкції доріг державного значення за новими стандартами розпочнеться вже у 2018 році. Керівник Укравтодору наголосив, що Програма розвитку доріг 2018-2022 відповідає на стратегічний виклик – за 5 років з’єднати на основі маршрутного принципу всі обласні центри країни.

 

Прес-Служба САД у Чернівецькій області