УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області

» Прес-центр » новини » На Буковині в рамках експлуатаційного утримання відновлюють штучні споруди

На Буковині в рамках експлуатаційного утримання відновлюють штучні споруди

    Окрім відновлення об’єктів «Великого будівництва», на дорогах Чернівецької області виконуються роботи й з експлуатаційного утримання. Підрядна організація, зокрема, ремонтує мости та штучні споруди. За цей рік вже полагодили 16 штучних споруд з 24 запланованих.

    Наразі у роботі 8 споруд. Одна з них знаходиться на ділянці км 32+700 – км 32+ 750 дороги Р-62 Криворівня — Усть - Путила — Старі Кути — Вижниця — Сторожинець — Чернівці. Це село Підзахаричі колишнього Путильського району. Штучна споруда була зруйнована під час інтенсивних дощів. Спочатку її розчистили від наносів, а тепер налагоджують систему водовідведення, ремонтують підпірну стінку.

    Загалом, на балансі Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області перебуває 202 мости. І 90% цих споруд побудовані ще за Радянського Союзу. Тож потребують капітального ремонту.

    Упродовж останніх десяти років ми відремонтували 300- метровий міст в Атаках, який з’єднує Буковину з Хмельниччиною. Споруда була побудована у 1956 році. Ми розібрали покриття, встановили опорні кронштейни під консоль, додаткові горизонтальні зв’язки, жорстких упорів, забетонували монолітну з/б плиту, влаштували деформаційні шви, гідроізоляцію, два шари покриття з ЩМА, замінили бар’єрне та перильне огородження.

    Оновили й північні ворота Буковини – міст, який сполучає Тернопільщину з нашим краєм., що у селі Звенячин. Загальна протяжність мостової споруди становить 261 п.м. Під час ремонту ми підсилили металеву прогонову будову і тротуарні консолі, влаштували накладну монолітну залізобетонну плиту, встановили нове металеве бар’єрне та перильне огородження, елементи зовнішнього освітлення, влаштували два шари асфальтобетонного покриття, відремонтували підпірну стінку на підходах до мосту, улаштувати покриття тротуарів, нанесли розмітку.

   Торік у рамках програми Президента «Велике будівництво» побудували два мости у Розтоках, які утворюють 311-метровий суцільний ансамбль. Село Розтоки – це тепер не лише приголомшлива краса Карпат, лісів, а й відбудована дорожня інфраструктура.

    За рекордні 5 місяців ми звели міст через р.Прут, що у селі Маршинці колишнього Новоселицького району. Ми відновили сполучення між населеними пунктами, що зруйнував паводок у 2008 році.

     У 2021 -ми не збавляємо обертів. Наразі у роботі 12 об’єктів «Великого будівництва». Крім того, активно виконуються роботи з експлуатаційного утримання автошляхів.

Пресслужба САД у Чернівецькій області